O mnie

Cześć, nazywam się Maja Chaudhuri, jestem psychologiem, seksuologiem, terapeutą schematu i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym w trakcie szkolenia.

Dlaczego ROZWIĄŻ MNIE? Bo jesteśmy splątani przez naszą historię, specyficzne cechy, dysfunkcyjne przekonania, nieskuteczne sposoby radzenia sobie. Wierzę, że samoświadomość i psychoedukacja to elementy szczęśliwego i zdrowego życia. Droga do samopoznania jak i do zmiany może być czasem bardzo trudna, jednak wydaje mi się że jeszcze trudniejsze jest nie podjęcie tego wyzwania. Mam nadzieje, że moje publikacje lub wspólna praca pomogą rozwiązać uciskające Cię problemy!

Na Rozwiąż Mnie poruszam głównie tematy dotyczące bliskich związków, relacji rodzinnych, samooceny, osobowości, komunikacji, emocji, nastroju, lęku oraz seksualności.

W jaki sposób staram się rozwiązywać psychologiczne i seksuologiczne trudności? Zawsze najbliższa była mi psychoterapia poznawczo behawioralna. Jednak, gdy po raz pierwszy zetknęłam się z terapią schematu byłam zaskoczona jak wiele złożonych problemów to podejście tłumaczy w prosty i zrozumiały sposób. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że terapia schematu to nurt integracyjny, które czerpie ze skutecznych technik kilku szkół terapeutycznych. Codziennie w moim gabinecie widzę, jak wiele wyjaśnia terapia schematu. To co kiedyś było zawiłe i bez jasnej przyczyny nagle układa się w logiczną całość.

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje odnośnie mojego wykształcenia i doświadczenia.

Doświadczenie

Od 2016 roku prowadzę własny gabinet psychologiczno – seksuologiczny. Pracowałam również w prywatnych poradniach psychologicznych w Warszawie.

Odbyłam staże kliniczne w:

  • Centrum Psychoterapii Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie na oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych
  • Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na oddziale Dziennym Kliniki Nerwic
  • Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie
  • Szpitalu Wolskim w Warszawie na Oddziale Psychiatrycznym Dziennym

Wykształcenie

  • Psychologia, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej; Warszawa
  • Seksuologia Kliniczna, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej; Warszawa
  • Kurs Terapii Schematu, Centrum CBT; Warszawa
  • Psychodrama w Terapii Schematu, Centrum CBT; Warszawa
  • Psychoterapia Zaburzeń Seksualnych. Paradygmat Poznawczo – Behawioralny, Centrum CBT; Warszawa
  • Szkolenie z Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej, Akademia Motywacji i Edukacji; Warszawa (w trakcie cztero letniego szkolenia)

Konsultacje on-line

Umów się na konsultację psychologiczną lub seksuologiczną online

Więcej o konsultacjach

Opinie o mnie

Maja jest bardzo ciepla osoba przed ktora nie mialam problemu sie otworzyc. Bardzo trafnie ocenia sytuacje. Materialy ktore otrzymywalam po sesji byly bardzo pomocne I nadal z nich korzystam pomimo zakonczonej terapi. Pozdrawiam serdecznie I bardzo dziekuje za wszystko.

Ola

Pani Maja bardzo mi pomogła. Po pierwszej wizycie byłam bardzo zadowolona i dzięki niej jestem spokojniejsza. Pokierowała mnie co mam robić. Mój związek znowu nabiera sensu i na nowo cieszę się z życia.

Pacjent

Pierwsza wizyta należy do bardzo udanych! Dostałam jasne wskazówki i materiały do ćwiczeń. Wiem teraz na czym polega mój problem i co zrobić żeby sobie z nim poradzić. W razie potrzeby z pewnością wrócę do gabinetu Pani Mai.

OJ

Była to moja pierwsza konsultacja tego typu, dzięki atmosferze w gabinecie udało mi się otworzyć i przekazać wszystko, co mnie dreczylo. Pani Maja uważnie słucha, zaproponowała różne rozwiązania. Patrzy na problem z różnych stron a nie tylko pod jednym kątem. Jestem zadowolona z wizyty, polecam Pania serdecznie.

Malyotik

Świetna terapeutka, niesamowicie pomocna, zaangażowana, elastyczna. Świetna komunikacja, trwała pomoc w dużym przekroju problemów. 11/10

Basia
Więcej na ZnanyLekarz.pl

Instagramrozwiaz.mnie

Najnowsze na blogu

Terapia Schematów – skąd się wzięła i o co w niej chodzi?

Skąd się wzięła Terapia Schematów? Terapia schematów jest jednym z najnowszych podejść terapeutycznych, którego twórcą jest Jeffrey Young. Young zaczynał jako terapeuta humanistyczny, jednak był sfrustrowany bierną postawą terapeuty w tym nurcie i brakiem wyraźniejszej struktury. Następnie w trakcie rozwoju swojej kariery Young trafił na terapię poznawczo – behawioralna i był zachwycony tym, że to […]

Czytaj więcej

Do kogo skierowana jest Terapia Schematów?

Terapia schematów skierowana jest głównie do osób, które doświadczają ciągle powtarzających się problemów w swoim życiu. Tutaj możecie przeczytać jak powstała terapia schematów i o co w niej chodzi. Krótko przypomnę co to jest schemat: To zbiór myśli i przekonań dotyczących siebie, relacji z innymi i świata ( np.: „Jestem niewartościowa”, „Ludzie mnie zostawią”, „Świat […]

Czytaj więcej
Więcej wpisów